Bulharsko

24. července 2016 v 23:21 | Hedulindaa
Bulharsko
je stát v jihovýchodní Evropě, na Balkánském poloostrově. Země sousedí na severu s Rumunskem , na západě se Srbskem a s Makedonií, na jihu s Řeckem a na jihovýchodě s Tureckem. Východní hranici tvoří Černé moře.
Jednou z velice navštěvovaných destinací v Bulharsku je Slunečné pobřeží. Jelikož jsem tam tento rok byla, tak můžu jedině doporučit. Slunečné pobřeží je dlouhé něco okolo 10 km. Jsou tam písečné pláže a krásně zbarvené moře..
Turistické cíle
pokud se nechcete vyvalovat jen u moře tak tu mám pro vás pár zajímavých míst, které stojí za navštívení.
Staré město Nesebăr (Nesebr)

Na poloostrově stojí staré město Nesebar s hradbami, kostely a s architektonicky zajímavými domy. V podstatě jsou ty domy zajímavé tím, že na užším zděném přízemí je přistavěno dřevěné širší první nebo i druhé patro, které je podpíráno šikmými dřevěnými trámy, jenž se šikmo opírají o zdi přízemí. V turistických tištěných průvodcích se nacházejí oslavné ódy na fakt, že jsou uličky tak úzké, že se dřevěná patra skoro dotýkají.
Národní park Pirin

Reliéf nese stopy ledovcové činnosti (kary, morény a jezera). Park porůstají borové lesy s borovicí černou a dukelskou. Ze savců se zde vyskytuje kamzík, svišť, medvěd, rys a vlk. Ze vzácných rostlin například haberlea rodopská, zvonek, hojník, kuřička nebo endemit Leucanthemella serotina.Národní park Pirin
Atanasovské jezero
Jedná se o silně slané jezero doprovázené mokřady se slanomilnou vegetací. Díky vysoké salinitě jezero nezamrzá, a proto je Atanasovské jezero důležitým zimovištěm mnoha druhů vodních ptáků. Žije zde například labuť velká, husa velká, kopřivka obecná, polák malý, husice rezavá zrzohlávka rudozobá, potápka rudokrká.Atanasovské jezero
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tyrkysovydelfin tyrkysovydelfin | Web | 18. prosince 2016 v 19:42 | Reagovat

Jako já nevím, ale když už kopíruješ z Wikipedie, zkus vymazat ty odkazy :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama